Hoppá: egy császár érkezhet Magyarországra, elfogadta a meghívást!

2025. május 21. 16:24

Újabb eredménye a keleti nyitásnak.

2025. május 21. 16:24
null

A Sándor-palota közleménye szerint a munkalátogatáson Japánban tartózkodó Sulyok Tamást személyesen fogadta Naruhito császár, Japán 126. uralkodója. A találkozót követően a köztársasági elnök elmondta, 

Naruhito császár személyében a magyar kultúra és a zene iránt érdeklődő, őszinte és érzékeny embert ismerhetett meg.

Mint arra a magyar államfő emlékeztetett: Magyarország 1869 óta tart fenn diplomáciai kapcsolatot Japánnal, a mostani látogatás célja ennek a 156 éve tartó értékes és elkötelezett kapcsolatnak a megőrzése és megerősítése.

Sulyok Tamás szerint a két nemzet közötti kölcsönös tisztelet és baráti bizalom - amely évtizedek óta jellemzi a két ország kapcsolatát - biztos alapot jelent a kétoldalú együttműködés további fejlődéséhez, mind a kultúra, mind pedig a gazdaság különböző területein.

A köztársasági elnök úgy látja, hogy a magyar és a japán nép közötti lelki rokonság különleges kapcsolat. Kiemelte: Keleti gyökerű nemzetként mi, magyarok, mindig is közel éreztük magunkhoz a japán kultúrát és embereket. 

Sulyok Tamás megerősítette a japán uralkodó Magyarországra szóló hivatalos meghívását, amelyet Naruhito császár örömmel fogadott.

A köztársasági elnök egyeztetést folytat Magyarországon is jelen lévő japán vállalatok vezetőivel és befektetői csoportok képviselőivel, majd találkozik Isiba Sigeru japán miniszterelnökkel.

(MTI)

Nyitókép: Facebook

 

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2025. május 21. 19:38
Hadzsime https:// www.youtube.com/watch?v=7cufG2Dlxvk
Akitlosz
2025. május 21. 19:33
Lazio154-5-nek igaza van, a cikknek meg nincsen. 1869-1918. között Magyarország nem volt nemzetközi szereplő, senkivel sem tarthatott fent diplomáciai kapcsolatokat. A külügyminisztérium nem tartozott sem a magyar, sem az osztrák kormány alá. Az császári hatáskör volt, a császár alá tartozott. Elvileg mindenkinek tanulnia kellett, hogy külügy, hadügy pénzügy.
polárüveg
2025. május 21. 17:54
Nemcsak lelki rokonság van. A latin betűs japán-magyar szótárban bárki tucatszám találhat szóazonosságokat, hasonlóságokat, összefüggéseket. Az Északkelet-Kínában valaha lakó európai genetikájú lakosság egy része nyugatra vándorolt a Hexi-korridornak nevezett kelet-nyugati irányú óriásvölgyön első lépésként a mai Ujguria területére. A vándorlás és az út végén európai hunokként érkezett a Kárpát-medencébe, alapvetően európai genetikával. A másik rész még keletebbre húzódva beköltözött a Koreai-félszigetre Góg leszármatottai Goguryo országának Pak-cse királyságába, majd Silla királyságába. Innen költöztek át kb. i.sz. 500 körül egy dinasztikus házassággal megpecsételt egyezséggel a keleti Nap honába: Nipponba. Innen a koreaiak és japánok rokonságtudata a magyarsággal. Ami viszont nem közismert, sokmillió genetikai leszármazott maradt nemcsak a mai Ujguria területén, hanem Kína más területein is. Ez a lelki rokonság, és modern formában a "keleti nyitás" alapja.
kuvasz
2025. május 21. 17:34
Mennyi hatalma van ma a japán császárnak?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!